Studenter fra Viborg Katedralskole


Studenter fra Viborg Katedralskole

Modtagerens email *:
Din e-mail *:
Dit navn *:
Evt. kommentar:

*) skal udfyldes.

Viborg: Følgende er i år blevet student fra Viborg Katedralskole.

3a: Amalie Lyngberg-Larsen, Anne Overgaard Ottesen, Carla Francisca Nzeba Nkunza, Casper Esmann Rasmussen, Gry Alberte Schmidt, Gustav Andreas Heshe, Helena Højlund Christensen, Julie Borg Jensen, Karina Gundersborg Skov, Kaya Lily Kierkegaard Nielsen, Kristina Øster Sørensen, Laura Cecilie Lindberg Larsen, Line Thorup, Line Simone Maagaard, Mai Tonsgaard Jakobsen, Marcus Alexander Terndrup Overgaard, Maria Degn Jensen, Marie Klausen Hestbech, Maya Buur Uldum, Mellanie Jensen, Mie Marie Laursen, Nynne Thostrup Müller, Sapien Atigeli, Simon Lajer Laursen, Sine Falch, Stine Fisker Staaling.

3b: Alberte Lyngaa Jensen, Amalie Aarup Harhoff, Caroline Hoggins Jacobsen, Clara Ringgaard Poulsen, Elisabeth Kjær Sørensen, Emilie Chun Buhl Pedersen, Emilie Torp Kronegh Andersen, Emma Emilie Christensen, Emma Isabell Sadolin Ledda, Emma Krukow Nielsen, Frederik Frank-Olesen, Freja Mette Holm Kristensen, Gorm Hintze Rasmussen, Gustav Kildevæld Lausen, Ida-Marie Engberg Madsen, Johanne Hyldgaard Bach, Khalid Abdinuur Ow Yusuf Ige, Kristian Rix Nielsen, Lasse Hjort Fog, Mai Holst Laursen, Mathilde Nørgaard Kjeldsen, Mia Margrethe Ussing Thrysøe, Nanna Damsgaard Westergaard, Nanna Levring Nørgaard, Noa Emilia Aarestrup Shifris, Sara Frederikke Trillingsgaard Isaksen, Sebastian Vestergaard Gehlert, Sille Matine Wandahl Mathiesen, Sofie Søndergaard Lind.

3c: Adam Østergaard Meijer, Amalie Daugbjerg Holse, Carl Christian Toft, Casper Langkjær Diemar, Emilie Larsen, Fatema Shahin, Frederik Rysgaard Hald Nielsen, Freja Ib Frederiksen Giebel, Gustav Frederiksen, Jeppe Andersen, Julian Nørgaard Hollensberg, Julie Toppenberg Dahl, Lau Trabjerg Hult, Laura Katrine Engholm, Laurits Sejr Jensen, Lea Møller Mink, Linda Otkjær Pedersen, Mads Emil Rosendahl, Mai Ngoc Lam, Marc William Søndergaard, Maria Mellembakken Holm, Mathias Yihao Rosenstjerne Huang, Nadia Mumm Ekholm, Sebastian Lindenhann Daastrup, Valde Østergaard Jensen.

3d: Agnes Vestergaard Buhl, Albert Ricken Holm, Allan Hameed Rasul, Anders Kviesgaard, Anders Kjærulff Damsgaard Andersen, Anna Karlsen Lauge, Anne Kristine Vinther, Anne Sofie Ulrik Troels, Anne Trinderup Sjømann, Ashvin Anthony-Das, Bastian Borup Terp, Benedicte Lilholt Adelholm, Christian Houe Andersen, Christian Rüsz Vestergaard, Christian Vibild Iversen, Christina Kjeldgaard Rasmussen, Emma Raaby Kramer, Helena Persson Mikkelsen, Iben Daugaard Hjorth, Ida Offersen Kristiansen, Jeanette Hedegård Jespersen, Jonas Ammitzbøll Mortensen, Josefine Schütten Horslund, Karoline Arnfred Nielsen, Kristian Kristiansen Jensby, Louise Gram Iversen, Mads Bierregaard, Maria Kallmayer Mikkelsen, Mikkel Strandgaard, Rebekka Bodholdt Hasselbalch Larsen, Sofie Mikkelsen.

3e: Alfred Bundgaard Bentzen, Anna Astrup Levring, Bertil Vestergård Laier, Esben Hjort Bonnerup, Freja Marie Tække, Halfdan Hjulmann Dalbram, Isak Hindbo, Jacob Lund, Johan Bull Skafdrup, Johanne Iversen Kriegbaum, Jon Dahl Andersen, Jonathan Kaochoy Jao, Jonathan Voxnæs Søndergaard, Kamilla Ravnmose Madsen, Kevin Saedian-Behnami, Laura Emilie Hollænder Jensen, Lise Rødbro Storm Johannsen, Lukas Albech Løber, Magnus Emil Myrtue, Malte Søndergaard Ludvigsen, Maria Sofie Baun-Christensen, Mathias Haslund Birch, Mikkel Wang Kaa, Nikoline Ritter Binderup, Rasmus Krogh Udengaard, Rosa Elbo Dyhr-Nielsen, Sara Nørgaard, Signe Cecilie Sørine Flügge, Sigrid Haahr Jensen, Thea Lykke Nielsen.

3h: Anna Bilgrav Sørensen, Cecilie Kathrine Pedersen, Christian Kjærgaard Højberg, Ella Mynte Shorzeker Krickhahn, Emilie Christensen, Emilie Kirstine Christensen, Emilie Rothmann Jakobsen, Emma Ydema, Emma Louise Helm, Jonas Wøldike Boysen, Julia Asantewa Ahrenkiel Nortey, Julie Dyrby Lindgaard Christensen, Karoline Fomsgaard Lynderup, Karoline Gamborg Kristensen, Klara Juliane Fricke Stigsen, Laura Schmidt Kristensen, Maja Smith, Maria Sofie Olsen, Mathilde Riis Korsgaard, Milia Frank, Nicolai Thorsø Friborg, Regitze Sofie Thorup Steensgaard, Sidse Boye Moeslund, Signe Marie Frandsen, Silja Melisa Feldsgård Nielsen, Simone Aagaard Dethlefsen, Sofie Dalsgaard Nielsen, Stephanie Thoft Jæger, Victor Rimann Holden, William Dahl Sterum.

3i: Anna Laura Søndergaard Clausen, Anne Kjelstrup Hykkelbjerg, Camilla Nørgaard Nielsen, Dino Drljevic, Emil Fruergaard Steffensen, Frederik Aardalsbakke Dam-Jensen, Julie Thinggaard, Marie Høgh-Poulsen, Marie Lynge Olesen, Marxwell Masauna Otiri Frederiksen, Mathias Rørbæk Klausen, Mick Østergaard, Mikkel Milling-Hansen, Nanna Emilie Stokvad, Oliver Damgaard Hald, Oskar Dyring, Oskar Rømer Møller, Sabine Schlie Hansen, Simone Nørgaard, Sophia Føns Bendix, Thilde Balsby, Tudor-Gabriel Andrei.

IB: Anders Vangsgaard Lucassen, Andreas Peder Agerskov Pedersen, Angela Elsa Osorio Iversen, Bhupas Gautam, Erik Ulsig De Saboia, Estella van der Stelt, Frej Uldael, Isaac Henneberg Bay, Jacob Isager Hansen, Jonas Schack Iversen, Julie Brus Bengtsen, Karoline Vognsen, Lykke Ditmer-Kristensen, Marco Velasco Lund Petersen, Maybritt Pieper, Michelle Karina Norris, Nanna Juan Boserup, Natalia Georgina Huggins, Nicoline Frederikke Schou Lafontaine, Niki Susan Sørensen, Oliver Guan, Rares Cosmin Valeanu, Roman Hadizadeh, Sandra Besa Longmore, Signe Koudal Mikkelsen, Stine Hellerup, Victor Kristian Fodgaard Kristensen, Viktor Klindt Stæhr,

3t: Alma Frank, Andreas Poulsen, Andreas Skov Hansen, Ann-Sofie Anker, Asger Tommerup Agger, Christoffer Harrits Brandt Sørensen, Ditte Marie Dahl Buchwardt, Dominika Magdalena Kitowska, Freja Thybo, Johannes Roed, Lucas Helleskov Damsgaard, Maria-Louise Seest Koch, Mia Jul Kristensen, Minik Lund Olsen, Naja Maigaard Kirkebæk Nielsen, Nicolai Stenskrog, Peter Kjærgaard Christensen, Rasmus Schøler Agger, Sakarias Grønbæk Jakobsen, Sarah Dam Bahat, Sebastian Tollak, Signe Daniel Dam, Thea Kallesen, Tobias Sørensen.

3u: Alberte Bjerregaard Jørgensen, Anders Nedergaard-Hansen, Ann Sofie Rosenfeldt Madsen, Anna Sofie Sort Larsen, Christina Marie Skov Pedersen, Emil Skov, Emma Mousten Pedersen, Freja Foget Andersen, Ida Kirstine Nørskov Moos, Itana Randelovic, Johanne Holm Carlson, Maja Hartvig Jensen, Maja Kriegbaum Ulsøe, Malthe Carl Hougaard Vang, Marie Breinbjerg Hald Andersen, Mathilde Løhndorf Monberg, Mette Marie Bjerg Boiesen, Nathalie Lykke Mousten, Rasmus Nørgaard Nielsen, Ronja Kvolbæk Mariussen, Sofie Amalie Stigaard.

3w: Alexander Herman Isager Henriksen, Anahita Bahrani, Belma Bajraktarevic, Carl Christian Holkgaard Burvil, Cecilie Bang, Emil Rahbek, Emilie Danielle Madsen Williams, Emma Zoronjic, Ester Mølgaard Rasmussen, Freja Nivi Lomholt-Bek, Kaare Søgaard, Louisa Elisabeth Hunskjær, Lucas Anthony Palmann, Malu Bech, Marie Østergaard Knudsen, Mia Møller Kristiansen, Minna Claude Jensen, Ninna Larsen, Oscar Larsen, Pernille Rønbo Christensen, Rikke Brinch Rømer Madsen, Sara Sile Højgaard Høst, Sofie Rahbek Hansen, Sofie Ranneberg Skaarup, Sofus Brix Svoldgaard, Tenna Ji Jing Dissing.

3x: Anders Vendelbo Agernem, Anne Raabjerg Sørensen, Benjamin Quottrup Iversen, Caroline Dalsager, Drescher Ferdinand Rijna, Emma Simonsen Mark, Frederik Haas Gerges, Hans Moselund Østergaard, Hasan Radif, Ingeborg Storgaard Rosholm, Kristian Hedegaard Fisker, Laura Gottfredsen Pedersen, Magnus Gellert Østergaard, Mathias Grubak Bager, Nicklas Birch Madsen, Patrick Gandrup Vendelbo, Rasmus Laustsen, Rikke Øster Christensen, Sarah Kopp Lange, Sebastian Nedergaard, Sebastian Mørk Gaml, Thomas Mølby Keldsen, Victor Dalsager, Victor Graves Madsen.

3y: Ann Firas Abdul Karim, Anna Deleuran Weihrauch, Christian Rosgaard Krarup, Claire Elina Rya Larsen, Clara Søndergaard Sørensen, Frederik Skou Gregersen, Henrik Holm Bach, Ida Kristensen, Isabella Schmidt Christensen, Jacob Bak Grønborg, Jannik Appelgren Trinderup, Jonas Frydendal Bastrup Knudsen, Josef Ali Khalid, Kristian Bandsholm Leere Tallaksen, Lasse Møller Bjørnskov, Laurits Gorm Dahl, Malte Spanggaard Troelsen, Marcus Basse Pedersen, Maria Hinnerup, Mathias Fruergaard Steffensen, Mette Lundhus Mølgaard, Mikkel Weis Kallesøe, Rasmus Rose-Hansen, Shajelan Premachandra, Søren Nyborg, Thea Møller Poulsen, Thit Bibi Lindegren Roed, Victoria Holst, Yaroslav Semenyuk.

3z: Amalie Rytter Sjørup, Anton Folden von Domarus, Benjamin Strand-Holm Schmidt, Camilla Harder Johansen, Caroline Bang Hedegaard, Clara Duus Rasmussen, Ellen Broberg, Iris Magnea Hlynsdottir, Jakob Kaae Vingborg, Karoline Lundhøj Dahl, Laura Rebecca Fransgaard, Laura Sofie Kildedal, Marie Frandsen, Mathias Pallesen Munch, Mathias Vestergaard Mikkelsen, Mathilde Ransborg, Mette Marie Nygaard Stisen, Ninna Viller Arendt, Peter Kristian Kyed, Sara Leonelli, Simon Abild, Simon Løgsted Andersen, Simon Topholm Bertelsen, Sophia Siff Øster Kristensen, Søren Borgbjerg Tinghøj, Tewapong Srirodrattanavadee, Thomas Steen Christensen, Tobias Alstrup Kjær.

Studenter fra Viborg Katedralskole

Modtagerens email *:
Din e-mail *:
Dit navn *:
Evt. kommentar:

*) skal udfyldes.

Annonce
Annonce
Annonce
Annonce
Annonce